Relacja z obchodów jubileuszu 15-lecia WHS

Uroczystości 15-lecia Wydziału Humanistyczno-Społecznego rozpoczęły się wernisażem wystawy prac prof. Stefana Gierowskiego. Otwarcie wystawy poprzedziły dwa pasjonujące miniwykłady: prof. Zbigniew Kąkol z krakowskiej AGH przedstawił zebranym krótką historię postrzegania światła w naukach ścisłych, a prof. Anna Węgrzyniak z ATH dopełniła ją historią twórczości prof. Gierowskiego i jego podejściem do tego samego zagadnienia. Licznie zebrana publiczność wysłuchała też krótkiej wypowiedzi samego artysty, nagranej w jego pracowni przez kuratora wystawy, prof. Ernesta Zawadę.
Po otwarciu wystawy nastąpiła gala jubileuszowa, podczas której liczni przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji kulturalnych i oświatowych mieli okazję zapoznać się z podsumowaniem dotychczasowego dorobku Wydziału. Wielu z nich zabrało głos, by pogratulować władzom i pracownikom Wydziału, a prof. Marek Trombski, były rektor Akademii, opowiedział barwną historię starań o jego utworzenie. Żywą reakcję publiczności wywołał pokaz zdjęć z bardziej i mniej oficjalnych momentów historii Wydziału.
Dziekan WHS, dr hab. Marek Bernacki, prof. ATH, kroi jubileuszowy tort

Po zakończeniu gali nastąpiło “słodkie” rozpoczęcie bankietu – uroczyste pokrojenie tortu specjalnie przygotowanego na jubileusz 15-lecia WHS. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za liczne przybycie!
Opracował: mgr Sławomir Konkol