The Brief History of Batman – warsztaty akademickie w IV LO im.KEN

23 listopada mgr Sławomir Konkol, pracownik Katedry Anglistyki, w ramach współpracy akademickiej WSH, przeprowadził na terenie IV LO im. KEN warsztaty akademickie dla uczniów klas maturalnych.

mgr Sławomir Konkol

Uczestnicy zajęć, wspólnie z prowadzącym, poddali Batmana szczegółowej lustracji i przeanalizowali poczynania superbohatera począwszy od pierwszego pojawienia się w Detective Comics w roku 1939, a skończywszy na planowanej na rok 2016 premierze filmu “Batman v Superman: Dawn of Justice”. Uczniowie przyjrzeli się także otoczeniu Batmana – miastu Gotham, postaciom Alfreda i Robina oraz… jego partnerkom. Mimo że lekcja została w całości przeprowadzona w języku angielskim, słuchacze aktywnie uczestniczyli w dyskusji – mgr Konkol nie omieszkał umieścić w prezentacji słownika wyrazów związanych bezpośrednio z prezentacją, co ułatwiło jej zrozumienie.

Każdy odnalazł w zajęciach coś dla siebie – osoby, dla których postać Batmana była zupełnie obca, zostały wprowadzone w temat “od podstaw”, natomiast jego zagorzali fani mogli poznać intrygujące szczegóły (jak chociażby geneza i znaczenie nazwiska Jasona Todda, jednego z wcieleń Robina).

Ponieważ zajęcia spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, wkrótce, tzn. 8 grudnia, to samo liceum odwiedzi dr Barbara LorencPaszylk

Opr. Sławomir Konkol, Monika Marek