Ubezpieczenie dla studentów (ze szczególnym uwzględnieniem studentów odbywających praktyki w roku 2018/2019)

Szanowni Państwo, studenci Wydziału Humanistyczno-Społecznego!

Informujemy, że istnieje możliwość dobrowolnego ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej na rok ak. 2018/2019 w firmie InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group (suma ubezp. NNW- 18.000, suma ubezp. OC-10.000= składka łączna, roczna, jednorazowa wynosi 50,00 zł).

Ubezpieczenie obowiązywać będzie od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r.

Opłaty składki mogą Państwo dokonywać u starosty swojego roku/specjalności (po wcześniejszym pobraniu list z dziekanatu) lub w dziekanacie wydziałupok. 210. do dnia 25 października 2018 r.

– od pon.-pt. w godz. 8.00 do godz. 14.45.

20 października 2018 roku w godz. 8.00 do godz. 10.00.

UWAGA, STUDENCI ODBYWAJĄCY PRAKTYKI ZAWODOWE!

Każdy student odbywający praktyki zawodowe ma obowiązek posiadania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz od odpowiedzialności cywilnej (OC). W przypadku posiadania jedynie jednego rodzaju ubezpieczenia student zobowiązany jest dokupić, co najmniej na okres wykonywania praktyk, brakującego pakietu ubezpieczeń.

W przypadku zawarcia umowy indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, student zobowiązany jest do przedłożenia odpowiedniego, aktualnego dokumentu opiekunowi praktyk.

Ochroną objęte są zdarzenia, którym ubezpieczony uległ bez względu na to, gdzie                     w danym momencie przebywał (w kraju czy za granicą) – ochrona 24h na dobę przez cały okres obowiązywania ubezpieczenia.

Ubezpieczenie studenta gwarantuje bezpieczeństwo i pomaga w razie nieprzewidzianych wypadków losowych (wypłacone świadczenia stanowią dla poszkodowanego finansowe wsparcie w nieszczęściu, jakie go dotknęło).