Wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Katedra Anglistyki włączyła się ostatnio w serię wykładów semestru jesienno-zimowego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku ATH, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej. 7 listopada dr Barbara Loranc-Paszylk wygłosiła wykład pt. „Różnice indywidualne a nauczanie i uczenie się języków obcych”, podczas którego słuchacze mogli dowiedzieć się, jakie cechy indywidualne ucznia – m.in. wiek, osobowość, rodzaj motywacji czy strategie uczenia się – sprzyjają odniesieniu sukcesu w nauce języka. Okazało się, że wbrew powszechnym opiniom, dojrzały wiek nie jest przeszkodą w nauce języka, a na pewnych etapach zdobywania kompetencji językowej jest wręcz ważnym atutem. Tydzień później wykład zatytułowany „Monomit bohaterski a koncepcja kozła ofiarnego” zaprezentowała prof. Maria Korusiewicz.

Ciąg dalszy z pewnością nastąpi.