Zaproszenie na wykład dr hab. Ryszarda Romaniuka (Cleveland, USA)

Serdecznie zapraszamy na wykład dra hab. Ryszarda Romaniuka  z Case Western Reserve University, Cleveland (USA) pt. Wpływ wydarzeń traumatycznych na zdrowie psychiczne – rozpoznanie i leczenie, który odbędzie się w piątek, 19 maja 2017 roku o godzinie 11.30 w sali L131 (prelekcja w języku polskim).

Dr hab. Ryszard Romaniuk w latach 1973-1988 pracował w Polskiej Akademii Nauk jako neurofizjolog. Od 1988 kontynuuje pracę naukową na Wydziale Medycznym Case Western Reserve University w Cleveland (USA), a dodatkowo był pracownikiem socjalnym w Szpitalu Weteranów w Cleveland, Ohio. Obecnie głównym nurtem jego zainteresowań są biologiczne podstawy uzależnień chemicznych i behawioralnych oraz wpływ wydarzeń traumatycznych na zachowania człowieka.