Ubezpieczenie dla studentów (ze szczególnym uwzględnieniem studentów odbywających praktyki w roku 2018/2019)

Szanowni Państwo, studenci Wydziału Humanistyczno-Społecznego!

Informujemy, że istnieje możliwość dobrowolnego ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej na rok ak. 2018/2019 w firmie InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group (suma ubezp. NNW- 18.000, suma ubezp. OC-10.000= składka łączna, roczna, jednorazowa wynosi 50,00 zł).

Ubezpieczenie obowiązywać będzie od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r.

Opłaty składki mogą Państwo dokonywać u starosty swojego roku/specjalności (po wcześniejszym pobraniu list z dziekanatu) lub w dziekanacie wydziałupok. 210. do dnia 25 października 2018 r.

– od pon.-pt. w godz. 8.00 do godz. 14.45.

20 października 2018 roku w godz. 8.00 do godz. 10.00.

UWAGA, STUDENCI ODBYWAJĄCY PRAKTYKI ZAWODOWE!

Każdy student odbywający praktyki zawodowe ma obowiązek posiadania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz od odpowiedzialności cywilnej (OC). W przypadku posiadania jedynie jednego rodzaju ubezpieczenia student zobowiązany jest dokupić, co najmniej na okres wykonywania praktyk, brakującego pakietu ubezpieczeń.

W przypadku zawarcia umowy indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, student zobowiązany jest do przedłożenia odpowiedniego, aktualnego dokumentu opiekunowi praktyk.

Continue reading

Immatrykulacja 2018

Uwaga studentki i studenci I roku studiów pierwszego i drugiego stopnia!
W dniu 28 września 2018 r. (piątek) o godz. 11.30 w sali L128 odbędzie się spotkanie organizacyjne oraz immatrykulacja studentów Wydziału Humanistyczno-Społecznego. Przewidziano złożenie ślubowania, wręczenie legitymacji studenckich, a także podpisanie umów dla studentów przyjętych na studia stacjonarne w wyniku postępowania rekrutacyjnego. Kandydaci przyjęci w ramach ostatniej tury rekrutacji są również zaproszeni na spotkanie, ale legitymacje studenckie oraz umowy otrzymają w terminie późniejszym.
Na końcu spotkania zaplanowano krótkie szkolenie biblioteczne, obowiązkowe dla studentów pierwszego roku studiów.
Po immatrykulacji przewidziane są spotkania z opiekunami poszczególnych kierunków i specjalności.

Continue reading

Meeting with Carol Stafinski

On Wednesday, May 23rd, we had a very special guest at the Institute of Modern Languages. Carol Stafinski from Cleveland, Ohio, a representative of the Kościuszko Foundation and a music teacher, came to tell our students about the educational system in the USA, cultural and ethnic diversity in Cleveland, migrations, and the life of the Amish people in Ohio and Pennsylvania. The talk evolved into an interesting dialogue that was continued in the bistro on the 3rd floor of building L.

Wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Katedra Anglistyki włączyła się ostatnio w serię wykładów semestru jesienno-zimowego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku ATH, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej. 7 listopada dr Barbara Loranc-Paszylk wygłosiła wykład pt. „Różnice indywidualne a nauczanie i uczenie się języków obcych”, podczas którego słuchacze mogli dowiedzieć się, jakie cechy indywidualne ucznia – m.in. wiek, osobowość, rodzaj motywacji czy strategie uczenia się – sprzyjają odniesieniu sukcesu w nauce języka. Okazało się, że wbrew powszechnym opiniom, dojrzały wiek nie jest przeszkodą w nauce języka, a na pewnych etapach zdobywania kompetencji językowej jest wręcz ważnym atutem. Tydzień później wykład zatytułowany „Monomit bohaterski a koncepcja kozła ofiarnego” zaprezentowała prof. Maria Korusiewicz.

Ciąg dalszy z pewnością nastąpi.