Relacja z obchodów jubileuszu 15-lecia WHS

Uroczystości 15-lecia Wydziału Humanistyczno-Społecznego rozpoczęły się wernisażem wystawy prac prof. Stefana Gierowskiego. Otwarcie wystawy poprzedziły dwa pasjonujące miniwykłady: prof. Zbigniew Kąkol z krakowskiej AGH przedstawił zebranym krótką historię postrzegania światła w naukach ścisłych, a prof. Anna Węgrzyniak z ATH dopełniła ją historią twórczości prof. Gierowskiego i jego podejściem do tego samego zagadnienia. Licznie zebrana publiczność wysłuchała też krótkiej wypowiedzi samego artysty, nagranej w jego pracowni przez kuratora wystawy, prof. Ernesta Zawadę.
Po otwarciu wystawy nastąpiła gala jubileuszowa, podczas której liczni przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji kulturalnych i oświatowych mieli okazję zapoznać się z podsumowaniem dotychczasowego dorobku Wydziału. Wielu z nich zabrało głos, by pogratulować władzom i pracownikom Wydziału, a prof. Marek Trombski, były rektor Akademii, opowiedział barwną historię starań o jego utworzenie. Żywą reakcję publiczności wywołał pokaz zdjęć z bardziej i mniej oficjalnych momentów historii Wydziału.
Dziekan WHS, dr hab. Marek Bernacki, prof. ATH, kroi jubileuszowy tort

Dziekan WHS, dr hab. Marek Bernacki, prof. ATH, kroi jubileuszowy tort

Po zakończeniu gali nastąpiło “słodkie” rozpoczęcie bankietu – uroczyste pokrojenie tortu specjalnie przygotowanego na jubileusz 15-lecia WHS. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za liczne przybycie!
Opracował: mgr Sławomir Konkol