Świętujemy 15-lecie Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH!

W dniach 15-16 listopada, na terenie naszej uczelni, odbędą się uroczyste obchody 15-lecia istnienia Wydziału Humanistyczno-Społecznego, których szczegółowy plan dostępny jest na stronie WHS (PDF). 

We wtorek, po mszy św. o godz. 9.00 odprawionej w kościele pw. NMP Królowej Świata, odbędzie się w Galerii Akademickiej wernisaż prac malarskich prof. Stefana Gierowskiego, nad którym rozciągnął patronat JM Rektor ATH prof. dr hab. Jarosław Janicki

Gala jubileuszowa, w której obok władz rektorskich i dziekańskich ATH udział weźmie wielu zaproszonych gości reprezentujących władze miasta, województwa, zaprzyjaźnione uczelnie wyższe oraz instytucje kulturalno-oświatowe, odbędzie się w auli w godz. 11.30-13.30

W drugim dniu obchodów (śr 16.11) w sali L120 zaplanowana została interdyscyplinarna konferencja naukowa „Nauki humanistyczne i nauki społeczne wobec wyzwań współczesnego świata” (PDF). 

Zwieńczeniem uroczystości jubileuszowych będzie Kongres Polonistyki Szkolnej i Akademickiej, który odbędzie się w czwartek 17 listopada z udziałem nauczycieli polonistów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Bielska-Białej i powiatów ościennych. Honorowym gościem Kongresu będzie znany językoznawca i przyjaciel Akademii Techniczno-Humanistycznej prof. Jerzy Bralczyk.

Wszystkich zainteresowanych, pracowników naukowo-dydaktycznych jak i studentów Wydziału Humanistyczno-Społecznego, zapraszamy do udziału w wydarzeniach rocznicowych, które mają charakter otwarty.
Jednocześnie przypominamy, że od godz. 14.00 obowiązują w dniu 15.11 godziny rektorskie i zajęcia dydaktyczne są odwołane.